• ads ads
 • برای اون دسته از کاربرانی که نمیدونن کیفیت ها چطوریه و دانلود میکنن و بعد میبینن اون چیزی نبوده که باب میلیشون بوده خواهشمند است قبل از دانلود فیلم با دقت فرمت ها را بخوانید تا بتوانید با نهایت دقت از دانلود خود لذت ببرید.

  معرفی انواع کیفیت فیلم ها

  CAM: کیفیت پرده ای هست که با دوربین دستی ضبط شده و صدای خود سینما هست.

  TELESYNC – TS: کیفیت پرده ای هست که با دوربین حرفه ای و معمولاً با پایه ضبط میشه.. بیشتر مواقع در سینمای خالی، یا از روی ویدئو پروجکشن ها.. تصویر و کمی صداش از CAM بهتره، اما به هر حال پرده ای هست.

  TELECINE – TC: به صورت دیجیتال از روی حلقه فیلم سینمایی ضبط میشه.. کیفیت صدا و تصویرش خوبه.. اما به دلیل تجهیزات و هزینه ی بالاش زیاد متداول نیست و همون طور که میبینید Releaseهای خیلی کمی از این کیفیت وجود داره..

  SCREENER – SCR: این کیفیت مستقیم از روی نوار VHS که به صورت مقدماتی برای ویدئو کلوب ها، مغازه ها و در کل اینجور موارد فرستاده میشه ضبط میشه. اگه از نسخه ی اصلی کپی شده باشه، کیفیت خوب و قابل قبولی داره..
  این VHSها معمولاً در بعضی قسمت های فیلم (بعضی فیلم ها در کل فیلم) یه واتر مارک برای کپی رایت و سریال نامبر میزنن که اگه پخش شد، بتونن ردیابی کنن.. به همین دلیل مجبور میشن اون قسمت رو کِدِر کنن..

  DVD-Screener – DVDSCR: این همون Screener هست که از روی DVD به همون صورت ضبط میشه. مسلماً کیفیت از VHS بهتره، اگه کسی که ضبط میکنه حرفه ای باشه، کیفیت قابل قبولی داره..

  R5 LINE – R5: در مورد کیفیتش، خیلی نزدیک به DVDScr هست و در صورتی که کسی DVDScr رو داره، ارزش دانلود مجدد نداره! ظاهراً مثل TC هست، ولی با تجهیزات خیلی قوی تر و تو استدیوهای حرفه ای!

  DVDRip: این هم که کیفیت DVD هست و از DVD اورجینال Rip شده و کیفیت عالی داره.

  TV-Rip: عبارت است از اپیزودهای مختلف سریال های تلویزیونی که توسط دستگاههای DVD ماهواره ای و یا از شبکه های کابلی آمریکا ضبط می گردند .

  Divx Re-Enc: این نوع فیلم ها ، در واقع حاصل تبدیل VCD اریجینال فیلم ، به یک فایل با حجم پایین (۱۵۰ الی ۲۵۰ مگابایت) از نوع Divx/Xvid هستند، این ریلیز اصولا ارزش دانلود کردن ندارد ، مگر اینکه شما بر داشتن فیلم ، با حجم پایین ، ولی با بهترین کیفیت ممکن اصرار داشته باشید .
  پس در کل کیفیت ها از پایین به بالا به این صورت شد:

  CAM -> TS -> TC -> DVDScr -> R6 ->R5 -> DVDRip -> R2 -> R-> WEBRip -> HDrip -> BRrip -> BDRip -> 720p Webrip ->720p HDrip-> 720p Web-dl ->720p Bluray -> 1080p Web-dl -> 1080p Bluray

   

   البته یک نسخه ۳D هم هست که مخصوص تلویزیون های سه بعدی هست

   

  *مهم: نسخه هایی هم که ذکر نشده کیفیت خوبی دارن و ارزش دانلود رو دارن در لیست بالا از سمت چپ از WebRip به آخر که میشه bluray 1080 ارزش دانلود داره و کیفیت بالایی داره *

  این مطلب را به اشتراک بگذارید